Léčba pocení hlavy a čela

Léčba pocení hlavy a čelaLidé, kterým nadměrné pocení hlavy nebo-li faciální hyperhidróza obtěžuje život neměli v ještě poměrně nedávné době žádnou možnost jak svůj problém řešit. Mnoho lékařů pouze krčilo rameny a nevědělo jak si s tímto problémem poradit. Jistou možností by bylo použití botulotoxinových injekcí, které dokáží pocení na nějakou dobu potlačit, avšak stejně jako v případě pocení nohou nebo rukou i v případě pocení hlavy by bylo nutné použít až několik desítek injekcí tohoto neurotoxinu do oblasti obličeje, každé cca. 3 měsíce. To by bylo nejen velmi bolestivé, ale zároveň i velmi drahé. Navíc, botulotoxin jako takový způsobuje ztrátu citlivosti nervových zakončení a takto ošetřený člověk by tak na stejnou dobu přišel o mimiku obličeje. Botulotoxin se tak bohužel pro léčbu nadměrného pocení hlavy absolutně nehodí, a to především kvůli ceně, bolestivosti a nízké účinnosti.

Zjistěte jak z Vašeho života definitivně odstranit nadměrné pocení hlavy.

Léčba pocení hlavy a čelaV minulosti jsme také mohli narazit na operaci v celkové narkóze zvanou hrudní sympatektomie. Ta spočívala v chirurgickém odstranění shluku nervů z blízkosti páteře přes malé otvory vytvořené v podpaží. Odstranění těchto nervů dokázalo zabránit projevům faciální hyperhidrózy a nadměrné pocení hlavy opravdu někdy ustoupilo. Po čase se bohužel zjistilo, že do přibližně 6 měsíců od operace se nadměrné pocení objevilo v původní síle na jiné části těla, zejména pak na zádech, břiše, hrudníku, genitáliích nebo hýždích. Nebylo to však jen toto kompenzační pocení, ale i zaznamenané pooperační poruchy srdečního rytmu, díky kterým nelze toto řešení s klidným svědomím nikomu doporučit.

Zjistěte jak z Vašeho života definitivně odstranit nadměrné pocení hlavy.

Poměrně nedávno se však objevilo řešení, které dokázalo odstranit všechny nedostatky výše zmíněných metod a rozšířilo se po celém světě rychlostí blesku. Jedná se o metodu, u které jako u jediné na světě lékaři během klinického testování potvrdili účinnost a velmi dobrou snášenlivost u celých 100% pacientů a dalo tak lidem, kterým nadměrné pocení hlavy ničilo život novou naději. Řešení, které jako první a jediné na světě dokázalo nadměrné pocení odstranit u 100% pacientů se jmenuje Electro Antiperspirant.

Více se o tomto revolučním zařízení a způsobu jakým dokáže vyřešit nejen nadměrné pocení hlavy dozvíte v záložce Co je Electro Antiperspirant.